Criterion Games

Black
seria Need for Speed

Criterion Games (oficjalnie Criterion Software) – brytyjski deweloper gier wideo z siedzibą w Guildford lint remover battery operated. Znany przede wszystkim z serii Burnout. Są także twórcami FPSa Black i Need for Speed: Hot Pursuit. Od czerwca 2012 roku Criterion odpowiada za wszystkie kolejne gry z serii Need for Speed.

Criterion Software Ltd utworzone w 1993 roku w celu komercjalizacji technologii renderowania grafiki 3D. Spółka została założona przez Davida Lau-Kee i Adama Billyard w ramach Europejskiego Laboratorium Badawczego firmy Canon, zanim stała się własnością firmy Canon (większościowy udziałowiec). Criterion Software to firma technologiczna specjalizująca się w rozwoju RenderWare czyli technologii middleware, w tym grafiki, SI, audio i fizyki. Pierwotnie Criterion Games było pododdziałem wewnątrz Criterion Software. Criterion Games napisało zestaw do tworzenia gier, wykorzystując silnik RenderWare, który będzie wykorzystywać całą moc z konkretnej platformy. RenderWare był używany w takich grach jak Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, które zostały opracowane przez Rockstar Games oraz popularnej serii Burnout stworzonej we własnym zakresie przez Criterion Games.

W sierpniu 2004 r. Electronic Arts ogłosiła buy football socks, że nabyła Criterion Games i Criterion Software prawdopodobnie za 40 mln £, biorąc pod uwagę cenę zakupu i istniejącego zadłużenia.[potrzebny przypis]

Po zakupie zarówno Criterion jak i EA stwierdzili, że RenderWare nadal będzie udostępniany firmom trzecim. Jednak niektóre firmy uznały, że poleganie na technologii, które posiada konkurent było zbyt ryzykowne. EA wycofała RenderWare z komercyjnego rynku middleware, choć szczątki są nadal używane przez wewnętrznych deweloperów.

Latem 2006 roku firma zamknęła biuro w Derby, czym zakończyła współpracę z programistami i zbędnym personelem pomocniczym. Na początku marca 2007 roku, EA przeniosło siedzibę EA UK z Chertsey do nowego budynku w centrum Guildford. W tym samym budynku była siedziba Criterion Games. Integracja zespołów nie miała miejsca, a EA Bright Light został zamknięty na stałe w 2011 roku. Mimo, że mieści się w tym samym budynku, Criterion Games nadal działa całkowicie niezależnie od reszty pracowników EA pod adresem Guildford, w rzeczywistości jedynym podobieństwem jest tylko wykorzystanie niewielkiej liczby wspólnych obiektów (na przykład wejście, stołówka i sala gimnastyczna). Dostęp do Criterion Games jest chroniony przez system 2 zamkniętych drzwi. Aby wejść wymagane są specjalne przepustki.

14 czerwca 2010 r. Criterion ogłosił, że Need for Speed: Hot Pursuit zostanie wydany w listopadzie 2010 roku na PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC. Oprogramowanie wykorzystuje nowy silnik gry o nazwie Chameleon.

1 czerwca 2012 EA zapowiedział Need for Speed: Most Wanted. Stało się to zaledwie kilka dni przed Electronic Entertainment Expo 2012

Real Madrid Club de Fútbol Home ISCO 23 Jerseys

Real Madrid Club de Fútbol Home ISCO 23 Jerseys

BUY NOW

$266.58
$31.99

. Potwierdzone również zostało wholesale baseball socks, że Criterion Games tworzy grę i będzie ją prezentować na targach E3. Pierwszy trailer i gameplay został ujawniony na konferencji prasowej EA w dniu 4 czerwca. Gra to remake Need for Speed: Most Wanted z 2005 o tym samym tytule.

Criterion Games wzięło udział w pracy nad Need for Speed: Rivals, którego głównym wykonawcą jest Ghost Games. Premiera gry odbyła się 19 listopada 2013.